Informace z katastrálního územíPoslední položkou, kterou můžeme v aplikaci nahlížení do katastru nemovitostí hledat, jsou informace z katastrálního území. V tomto případě nám stačí zadat pouze název nebo kód požadovaného území, pokud jej neznáme, tak postupujeme stejně jako v předchozích případech tak, že nejdříve vybereme příslušnou obec a katastrální území si jednoduše vybereme ze seznamu. Klikneme na Vybrat a můžeme si zvolit ze čtyř různých možností – Srovnávací sestavení, Statistické údaje, Územní identifikace a Zobrazení mapy. Zatímco srovnávací sestavení si můžeme stáhnout ve formátu PDF, ostatní položky se nám otevřou v samostatném panelu, resp. okně našeho internetového prohlížeče.

Katastr nemovitostí České republiky je veřejným souborem údajů o nemovitostech v České republice.

Katastr nemovitostí nahlížení jako placená služba

Kromě bezplatné a volně přístupné aplikace nahlížení do katastru nemovitostí lze využít také placeného dálkového přístupu do KN, který už je placený a vyžaduje registraci. Na druhou stranu ale výstupy z něj nejsou nijak omezené a umožňuje i výpis z katastru nemovitostí. Aplikaci s dálkovým přístupem najdeme na internetu po zadání odkazu https://katastr.cuzk.cz. Zobrazí se nám jednoduchá úvodní stránka s několika odkazy. Hned v horní části je odkaz na přehled novinek a na seznam aktuálních odstávek systému a provozních informací. Následují linky na základní informace o službě, přístup pro zaregistrované uživatele, správu uživatelů účtu, technické předpoklady, aktuálnost poskytovaných dat a na konci ještě odkazy na oficiální stránky Českého úřadu zeměměřického a katastrálního a na uživatelskou podporu.

Sconto nábytek nabízí akční zboží, které si můžete prohlédnout v aktuálním Sconto nábytek katalogu. Nahlížení do katastru nemovitostí online pro každého.

Jak si založit účet pro dálkový přístup do katastru a jaké jsou typy účtů?

Abychom mohli využívat služeb dálkového přístupu do katastru nemovitostí České republiky, musíme se do této služby nejdříve zaregistrovat. K úspěšnému založení účtu je třeba nejdříve podat žádost na příslušném formuláři, který najdeme na webových stránkách ČÚZK. Po vyplnění a podpisu této žádosti ji odešleme na adresu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního nebo do jeho datové schránky. Jakmile budeme mít tuto žádost potvrzenou a schválenou, přijde nám zpět poštou a zároveň bude obsahovat naše nové uživatelské jméno (nelze změnit) a heslo pro první přihlášení, které si pak změníme na vlastní. Samotné založení účtu je zdarma, využívání aplikací Dálkový přístup a Webové služby dálkového přístupu je ale placené a po skončení účtovacího období dostaneme vždy fakturu, kterou musíme v předepsané lhůtě uhradit, jinak bude náš účet zablokován. Pokud jde o typy účtů, tak existují celkem tři – běžný placený účet, účty pro bezúplatný dálkový přístup a účty pro účely vydávání ověřených výstupů z katastru nemovitostí ČR. Běžný placený účet si může založit kdokoliv. Tento typ účtu využívá plnou verzi dálkového přístupu do KN a jeho součástí jsou veškeré funkce. Každý odebraný výstup je pak klientovi zaúčtován podle aktuálního ceníku. Účet pro bezúplatný dálkový přístup využívá upravenou verzi aplikace, která je v tomto případě určená pro orgány veřejné správy. Tento typ účtu si mohou založit pouze organizační složky státu a samosprávné orgány krajů, měst a obcí. Výstupy z tohoto účtu nejsou fakturovány. Účet pro účel vydávání ověřených výstupů z katastru nemovitostí používá pouze omezenou verzi dálkového přístupu do katastru nemovitostí. Tento typ účtu si mohou založit jen notáři, obecní úřady, Hospodářská komora a Česká pošta. Účet umožňuje pouze výstupy s charakterem veřejné elektronické listiny určené pro ověření, které jsou účtovány na základě speciálního předpisu.Prodáváme kvalitní, cenově dostupný nábytek a sedací soupravy. Prohlédněte si aktuální akční leták JyskNahlížení do KN je volně přístupné všem uživatelům internetu, nevyžaduje žádnou registraci a je bezplatné.

Katastr nemovitostí a jeho ústředí v Praze

Katastrální úřady najdeme v každém kraji České republiky a katastrální pracoviště pak v téměř stovce českých měst. Hlavní úřad tohoto resortu, kterým je Český úřad zeměměřický a katastrální se nachází na území našeho hlavního města. ČÚZK najdeme v Praze 8 – Kobylisích na adrese Pod sídlištěm 1800/9. Na té samé adrese má svoje sídlo i Katastrální úřad pro hlavní město Prahu, Katastrální pracoviště Praha, Katastrální úřad pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Praha – západ, Katastrální pracoviště Praha – východ, Zeměměřický a katastrální inspektorát v Praze a Zeměměřický úřad. Pokud chceme navštívit ČÚZK, tak úřední hodiny jeho podatelny jsou od pondělí do pátku vždy od 8 hodin, z toho v pondělí a středu do 17, v úterý a čtvrtek do 15 a v pátek do 13 hodin. Předsedou úřadu je ing. Karel Večeře. Pokud budeme na místo cestovat městskou hromadnou dopravou, tak nás potěší skvělá dostupnost – poblíž ČÚZK je jak zastávka metra (linky C), tak zastávky několika autobusových i tramvajových linek. Součástí budovy je i prodejna map.

Potřebujete nové vstupní dveře pro svůj dům? Kuchyně fotogalerie jsou velice zajímavé. Kuchyně je část bytu, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava.

Nahlížení do RÚIAN – registru územní identifikace, adres a nemovitostí

Kromě nahlížení do katastru nemovitostí můžeme využít také možnosti veřejného dálkového přístupu k datům Registru územní identifikace, adres a nemovitostí. Tuto internetovou aplikaci najdeme na stránce http://vdp.cuzk.cz/ a v hlavním menu si můžeme vybrat ze čtyř voleb – vyhledání prvků, ověření adresy, výměnný formát a zobrazení mapy. Pod položkou Vyhledání prvků můžeme hledat celou řadu různých údajů – státy, regiony soudržnosti, kraje (vyšší územní samosprávné celky), okresy, obce s rozšířenou působností, obce s pověřeným obecním úřadem, obce a vojenské újezdy, správní obvody Prahy, městské části a obvody, části obcí, ulice, stavební objekty, adresní místa, katastrální území, parcely a základní sídelní jednotky. Podívat se můžeme i na dřívější členění krajů a pražských městských obvodů. Jestliže zvolíme ověření adresy, zobrazí se nám krátký formulář, do kterého stačí jen zadat přesnou adresu a vybrat si podle čeho je chceme třídit (podle územního členění, ulice a orientačního čísla nebo části obce + popisného nebo evidenčního čísla). U hledání výměnného formátu si máme možnost nastavit hledání podle mnoha různých parametrů, jako je např. platnost údajů, časový rozsah, územní prvky, datová sada, výběr z údajů nebo územní omezení. Pokud klikneme na položku Zobrazení mapy, automaticky se nám otevře podrobná katastrální mapa České republiky.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!