Informace z katastrálního územíPoslední položkou, kterou můžeme v aplikaci nahlížení do katastru nemovitostí hledat, jsou informace z katastrálního území. V tomto případě nám stačí zadat pouze název nebo kód požadovaného území, pokud jej neznáme, tak postupujeme stejně jako v předchozích případech tak, že nejdříve vybereme příslušnou obec a katastrální území si jednoduše vybereme ze seznamu. Klikneme na Vybrat a můžeme si zvolit ze čtyř různých možností – Srovnávací sestavení, Statistické údaje, Územní identifikace a Zobrazení mapy. Zatímco srovnávací sestavení si můžeme stáhnout ve formátu PDF, ostatní položky se nám otevřou v samostatném panelu, resp. okně našeho internetového prohlížeče.

Katastrální úřad je správní úřad, který především vykonává státní správu katastru nemovitostí České republiky. Katastr nemovitostí České republiky je veřejným souborem údajů o nemovitostech v České republice. Zdravotní matrace za super ceny najdete na e-shopu Kvalitni-matrace.eu.

Katastr nemovitostí nahlížení jako placená služba

Kromě bezplatné a volně přístupné aplikace nahlížení do katastru nemovitostí lze využít také placeného dálkového přístupu do KN, který už je placený a vyžaduje registraci. Na druhou stranu ale výstupy z něj nejsou nijak omezené a umožňuje i výpis z katastru nemovitostí. Aplikaci s dálkovým přístupem najdeme na internetu po zadání odkazu https://katastr.cuzk.cz. Zobrazí se nám jednoduchá úvodní stránka s několika odkazy. Hned v horní části je odkaz na přehled novinek a na seznam aktuálních odstávek systému a provozních informací. Následují linky na základní informace o službě, přístup pro zaregistrované uživatele, správu uživatelů účtu, technické předpoklady, aktuálnost poskytovaných dat a na konci ještě odkazy na oficiální stránky Českého úřadu zeměměřického a katastrálního a na uživatelskou podporu.

Sconto nábytek nabízí akční zboží, které si můžete prohlédnout v aktuálním Sconto nábytek katalogu. Nahlížení do katastru nemovitostí online pro každého.

Jak si založit účet pro dálkový přístup do katastru a jaké jsou typy účtů?

Abychom mohli využívat služeb dálkového přístupu do katastru nemovitostí České republiky, musíme se do této služby nejdříve zaregistrovat. K úspěšnému založení účtu je třeba nejdříve podat žádost na příslušném formuláři, který najdeme na webových stránkách ČÚZK. Po vyplnění a podpisu této žádosti ji odešleme na adresu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního nebo do jeho datové schránky. Jakmile budeme mít tuto žádost potvrzenou a schválenou, přijde nám zpět poštou a zároveň bude obsahovat naše nové uživatelské jméno (nelze změnit) a heslo pro první přihlášení, které si pak změníme na vlastní. Samotné založení účtu je zdarma, využívání aplikací Dálkový přístup a Webové služby dálkového přístupu je ale placené a po skončení účtovacího období dostaneme vždy fakturu, kterou musíme v předepsané lhůtě uhradit, jinak bude náš účet zablokován. Pokud jde o typy účtů, tak existují celkem tři – běžný placený účet, účty pro bezúplatný dálkový přístup a účty pro účely vydávání ověřených výstupů z katastru nemovitostí ČR. Běžný placený účet si může založit kdokoliv. Tento typ účtu využívá plnou verzi dálkového přístupu do KN a jeho součástí jsou veškeré funkce. Každý odebraný výstup je pak klientovi zaúčtován podle aktuálního ceníku. Účet pro bezúplatný dálkový přístup využívá upravenou verzi aplikace, která je v tomto případě určená pro orgány veřejné správy. Tento typ účtu si mohou založit pouze organizační složky státu a samosprávné orgány krajů, měst a obcí. Výstupy z tohoto účtu nejsou fakturovány. Účet pro účel vydávání ověřených výstupů z katastru nemovitostí používá pouze omezenou verzi dálkového přístupu do katastru nemovitostí. Tento typ účtu si mohou založit jen notáři, obecní úřady, Hospodářská komora a Česká pošta. Účet umožňuje pouze výstupy s charakterem veřejné elektronické listiny určené pro ověření, které jsou účtovány na základě speciálního předpisu.Prodáváme kvalitní, cenově dostupný nábytek a sedací soupravy. Prohlédněte si aktuální akční leták JyskNahlížení do KN je volně přístupné všem uživatelům internetu, nevyžaduje žádnou registraci a je bezplatné.

Katastr nemovitostí a jeho ústředí v Praze

Katastrální úřady najdeme v každém kraji České republiky a katastrální pracoviště pak v téměř stovce českých měst. Hlavní úřad tohoto resortu, kterým je Český úřad zeměměřický a katastrální se nachází na území našeho hlavního města. ČÚZK najdeme v Praze 8 – Kobylisích na adrese Pod sídlištěm 1800/9. Na té samé adrese má svoje sídlo i Katastrální úřad pro hlavní město Prahu, Katastrální pracoviště Praha, Katastrální úřad pro Středočeský kraj, Katastrální pracoviště Praha – západ, Katastrální pracoviště Praha – východ, Zeměměřický a katastrální inspektorát v Praze a Zeměměřický úřad. Pokud chceme navštívit ČÚZK, tak úřední hodiny jeho podatelny jsou od pondělí do pátku vždy od 8 hodin, z toho v pondělí a středu do 17, v úterý a čtvrtek do 15 a v pátek do 13 hodin. Předsedou úřadu je ing. Karel Večeře. Pokud budeme na místo cestovat městskou hromadnou dopravou, tak nás potěší skvělá dostupnost – poblíž ČÚZK je jak zastávka metra (linky C), tak zastávky několika autobusových i tramvajových linek. Součástí budovy je i prodejna map.

Potřebujete nové vstupní dveře pro svůj dům? Kuchyně fotogalerie jsou velice zajímavé. Kuchyně je část bytu, která slouží k přípravě jídla a ve které probíhá jeho úprava.

Nahlížení do RÚIAN – registru územní identifikace, adres a nemovitostí

Kromě nahlížení do katastru nemovitostí můžeme využít také možnosti veřejného dálkového přístupu k datům Registru územní identifikace, adres a nemovitostí. Tuto internetovou aplikaci najdeme na stránce http://vdp.cuzk.cz/ a v hlavním menu si můžeme vybrat ze čtyř voleb – vyhledání prvků, ověření adresy, výměnný formát a zobrazení mapy. Pod položkou Vyhledání prvků můžeme hledat celou řadu různých údajů – státy, regiony soudržnosti, kraje (vyšší územní samosprávné celky), okresy, obce s rozšířenou působností, obce s pověřeným obecním úřadem, obce a vojenské újezdy, správní obvody Prahy, městské části a obvody, části obcí, ulice, stavební objekty, adresní místa, katastrální území, parcely a základní sídelní jednotky. Podívat se můžeme i na dřívější členění krajů a pražských městských obvodů. Jestliže zvolíme ověření adresy, zobrazí se nám krátký formulář, do kterého stačí jen zadat přesnou adresu a vybrat si podle čeho je chceme třídit (podle územního členění, ulice a orientačního čísla nebo části obce + popisného nebo evidenčního čísla). U hledání výměnného formátu si máme možnost nastavit hledání podle mnoha různých parametrů, jako je např. platnost údajů, časový rozsah, územní prvky, datová sada, výběr z údajů nebo územní omezení. Pokud klikneme na položku Zobrazení mapy, automaticky se nám otevře podrobná katastrální mapa České republiky.

Koupelnový nábytek jistě patří do každé moderní koupelny. Reality.cz je největší český realitní portál. Samolepky na zeď a fototapety jsou moderní dekorací do Vašich domovů. Naše společnost zajišťuje jak stěhování soukromých osob, tak i malých a velkých společností. Moderní a kvalitní koberce do všech interiérů. Kvalitní matrace a rošty od českého výrobce.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!